Mart 2015 – Sektör Sektör İşin PİR’i Bulutta!

YSM.BULUT ve BARKON stratejik ortaklığı ile AR-GE çalışmaları devam ediyor
10 Kasım 2014
Yazılım Kiralamanın Avantajlarını Biliyor musunuz?
13 Mart 2015
Hepsini göster

Mart 2015 – Sektör Sektör İşin PİR’i Bulutta!

Kocaeli Üniversitesi Teknoparkı’nda faaliyet gösteren ve ulusal pazarlama ve servis ağını genişleten YSM Business Solutions Genel Müdürü Sedat YAZICI ile YSM.BULUT ve özellikle de PİR müteahhitlik sektörü çözümü, kampanyaları ve büyüyen kadro ihtiyaçları konusunda hazırladığımız röportajı bilgilerinize sunuyoruz.

img_sektor-sektor-isin-pir-i-bulutta-ysm-basin-bulteni-20150310

Röportaj’ın ikinci kısmı olan Kocaeli Ticaret Odası işbirliğiyle yürüttükleri KOTO.KobiPirin projesi (www.KOBİpirin.com.tr) hakkındaki kısmı daha sonra yayınlayacağız. Sadece Sedat YAZICI’dan müteahhitlere özel küçük bir metin ile değinelim “İşin Pir’i sadece yazılımla değil teknoloji ile değil finans temini ve İŞ-GE (İş Geliştirme) danışmanlığı ile de müteahhitlerin yanındayız.

img_sektor-sektor-isin-pir-i-bulutta-ysm-basin-bulteni-20150310-sedat-yazici

2011’de KOÜ Teknopark’ta YSM müşterisi İzostil İnşaat YK üyesi Aydın Sarıoğlu beyin yönlendirmesi ve farklı müteahhitlik alanlarındaki diğer müteahhit müşterilerinin de katkılarıyla her geçen gün gelişen PİR yazılımı hakkında YAZICI ”Aydın Bey müteahhitlerin hayatını çok kolaylaştırıp onların karlarını koruyup zararlarının ve karmaşalarının önüne geçecek bir sistem tasarlarasınız müteahhitlerin önce duasını sonra da doğal olarak parasını alırsınız. Önü açık bir proje Sedat bey bu işe hemen başlayın demişti. Biz de Aydın bey ve mali müşaviri Mustafa Yıldız beyin yönlendirmeleriyle başladık. Temizlik, Güvenlik müteahhitlerinden tutunda mimarlık mühendislik proje ofisleri ve proje yönetim şirketleri de dahil sadece inşaat değil toplam 30 farklı sektöre yayıldık. Her geçen gün de sektör spefisik derinleşemye gidiyoruz. Pratiklik ve kolay kullanımdan kopmadan ilerliyoruz.
Şantiye Yönetimi, Proje Bazlı Maliyet, Hakediş ve Karlılık Yönetimi ile Yap-Sat ve Taahhüt alanlarında çalışan 4 ana grup ve altındaki 30 sektöre hitap eden PİR yazılımı etki alanını büyütüyor.

Proje Bazlı Yönetim Yazılımı

Sektör Sektör İşin Pir’i

PİR Yapı GrubuPİR Yapı Destek GrubuPİR Hizmet GrubuPİR Diğer İmalat Grubu
 • Elektrik Taahhüt
 • Mekanik Taahhüt
 • İnşaat Yap-Sat
 • İnşaat Taahhüt
 • İnşaat Altyapı
 • Çelik Konstrüksiyon
 • Hafif Çelik Yapı
 • Yangın – Güvenlik
 • Çelik ve Metal İmalat
 • Peyzaj
 • Çatı – Cephe
 • Yalıtım – İzolasyon
 • Mobilya – Mutfak – Dekorasyon
 • PVC – Cam – Kapı
 • İskele – Kalıp
 • Proje Yönetim
 • Proje Ofisi
 • Temizlik
 • Güvenlik
 • OSGB – İSG
 • Prefabrik Yapı
 • Otomasyon
 • Asansör

“Aklınız Şantiyede Kalmasın; Zaman ve Para Size Kalsın” sloganı ile özetlenen PİR, proje bazlı yönetim yazılımıdır. Kurumsallaşmaya önem veren müteahhitlik ve proje bazlı taahhüt firmaları için üretilmiştir.
YSM.PİR; Dünya ikincisi olduğumuz Proje & Taahhüt sektörünün ihtiyaçlarını karşılayan %100 web tabanlı %100 yerli yazılımdır.

sektor-sektor-isin-pir-i-bulutta-ysm-basin-bulteni-20150310-2

Pir’in temel felsefesi kardan zarara son vermeye çalışmaktır.

Şantiye yönetiminde karlılık, maliyet kontrolü, hakediş ve yapılan işin takibi ve nakit akışı yönetimi çok kritiktir. Pir ile bu işler kolaylaşıyor ve verimlilik karlılıkla birlikte artıyor.
PİR bir bulut iş yapma platformu olduğu için başka bulut servisleri ile de entegre olmayı planlıyor. YSM.BULUT CEO’su Sedat YAZICI “Biz PİR ve diğer bulut tabanlı yazılımlarımızı SaaS denilen kiralama hizmeti ile abonelik şeklinde sunuyoruz. 6 ve 12 aylık abonelik en sık tercih edileni. 12 aylık abone olanlar 11 ay ücreti ödüyorlar ve kredi kartına 9 taksit imkanı da sunduğumuz PAYU entegreli bir online ödeme sayfamızda var.”

img-isin-pir-i-var
ysm-bulut-logo

PİR; YSM.BULUT platformunda sunulan Sektörel Çözümler’den biridir.

“Kârdan zarara son! İşin PİR’ i ile maliyet kontrolü.” Excel veya Farklı yazılımlar kullanmaya son!
PİR Tek Yazılım! Tek Sistem!

img-ysm-pir-ile-santiyeyi-siz-yonetirsiniz

Sedat YAZICI : “Müteahhitlik ülkemizin yurt dışında ikinci yurt içinde de muhtemelen birinci olduğumuz 400+ alt iş kolu yaklaşık da 4 ana grup ve 30 alt sektörden oluşan bir sektör. Müteahhit bir sunumda kullandığımız resimde de gösterdiğimiz gibi el üstünde tutulması gereken bir patron tüm diğer değerli işadamları gibi. PİR ile müteahhit ve firması işinin, şantiyenin kontrolünü en iyi şekilde yapan ve piyasada itibar gören ve mevcut itibar ve imajını daha da yükselten liderler sınıfına giriyor. Sunulan eğitim ve özellikle de danışmanlık faaliyetleri, hatta KobiPirin hizmeti alırsa finansal problemlerinin çözümü, personel takviyesi ve yetiştirilmesi de dahil olmak üzere teknoloji-finansman-danışman teminine kadar müteahhidin yanında olmaya çalışıyoruz. Kendi firmamız gibi değerlendirip müteahhit için çalışıyoruz. Yeterki diğerleri gibi bize inansınlar. İkna olsunlar bunun için açık ve vizyoner olsunlar. Başarıyı birlikte yakalayalım istiyoruz. İşin Pir’i sadece yazılımla değil teknoloji ile değil finans temini ve İŞ-GE (İş Geliştirme) danışmanlığı ile de müteahhitlerin yanındayız.

img-sektor-sektor-isin-pir-i-bulutta-ysm-basin-bulteni-3

YAZICI’dan aldığımız bir diğer bilgi de YSM Business Solutions bünyesindeki YSM.BULUT markası ve portali üzerinden sunulan PİR, çok yakında İŞNET’in www.istebulut.com portali üzerinden de müteahhitlik sektöründeki firmalara sunulacak olması.

YAZICI : “Ayrıca “Ne vereyim KOBİ’me?” mottosu ile KOBİ’lerin sadece ihtiyaç duyduğu yazılım paketlerini kiralayabileceği vurgusu öne çıkarılmış ve maliyet açısından avantaj sağlanırken diğer yazılım şirketlerinden farklı olarak bu faydayı bulut yazılımlar için Türkiye’de ilk uygulayan firmalar konumuna yükselmiştir.

img-ne-vereyim-kobime

e-Fatura, KEP entegrasyonlarına başlanan PİR müteahhitlerin e-dönüşüm süreçlerinde yanında olacak. Taşeron ve tedarikçilerini de zaman içinde sistematik bir şekilde yöneten PİR konut ve proje satış modülünü pazara sunacak.

Bu satış/CRM paketi sosyal medya ve gayri menkul sektörü web portalleri entegrasyonu ile de Dijital Pazarlama desteği de sunacak.

bulutlarslider

Pir 2015 Bahar Kampanyası

PİR Bahar kampanyası 30 Nisan-03 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli İnterteks fuar merkezinde düzenlenecek İdeal Ev ihtisas fuarından sonra bitecektir.

slide-pir-turkkep-hediyeli

YSM.BULUT büyüyor

YSM; büyüyen iş hacmine paralel olarak daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kadrosunu da büyütüyor. Kadrosunu genişletmek istediği pozisyonlar:

1. Yazılım Satış Uzmanı
2. Yazılım Bayi Yöneticisi
3. Yazılım Geliştirme Uzmanı
4. Yazılım Satış Sonrası Destek Uzmanı
5. İş Geliştirme Yöneticisi
YSM ve çözümleriyle buluşmak için:
ysm@ysm.com.tr
e-mail adresini ve https://bulut.ysm.com.tr ve http://pir.ysm.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı bulduysanız, daha fazla kişiye ulaşması için paylaşır mısınız?

  Covid-19 Salgını nedeniyle toplantı, eğitim, satış ve sunumlarımızı online uzaktan yapmaktayız. Online sunum için alttaki formu doldurun, yetkililerimiz sunum detayı için sizinle iletişime geçecektir.