YSM Bulut ve PİR Bulut Dijitalleşme Servisleri ile Maksimum Verimlilik

YSM & PİR Online İş Yazılımları ile Online Tahsilat Yapmak Artık Çok Kolay!
13 Nisan 2021
B2B Kurumsal Yazılım Pazarında İş, Süreç ve Proje Yazılımları Trendi
1 Ekim 2021
Hepsini göster

YSM Bulut ve PİR Bulut Dijitalleşme Servisleri ile Maksimum Verimlilik

Türkiye’nin ilk online bulut (SaaS) çözüm geliştiricisi YSM ve PİR Yazılım şirketleri Mart sonu itibarıyla 1230 şirket kaydını geçtiğini duyurdu.
YSM ve PİR yazılım grup şirketlerinin çözümlerini YSM BULUT Platformu ve PİRBULUT Platformu markaları altında toplandığını ifade eden grubun kurucusu ve CEO’su Bilgisayar Yük. Müh. Sedat YAZICI: “Türkiye’nin yazılım ihracatı ile yerli yazılımda önde gelen şirketlerinden olan YSM ve PİR yazılım şirketlerinin çözümlerini bulut.ysm.com.tr portalinden bir hizmet (SaaS) olarak sunuyoruz. Her müşteri kendisine uygun bir çözümü bu portalden kullanıyor.
KOÜ Teknopark’ta AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarını yürüttüğümüz 6 yerli ve milli yazılım ürün ailesinin yer aldığı YSM BULUT Platformunda KOBİ’ler ve Müteahhitler şirketlerine uygun bir yazılım çözümünü bulabilirler.
Yeni Normal döneme daha hazırlıklı, daha rekabetçi olmak isteyenler, kayıp ve kaçaklarını kontrol edip karlılığını arttırmak isteyenler bizi tercih ediyorlar.”

12 ülkede aktif kullanılan, 3 Merkez Bankası ile kur entegrasyonu olan, lokal yerel saat birimlerine, KDV oranlarına ve para birimlerine uyumlu çalışabilen YSM ve PİR çözümleri 7 farklı dilde kullanılabilmektedir.

YSM ve PİR şirketleri bünyesinde 6 ürün ailesi mevcut.

 • PİR Şantiye, Enerji, Üretim ve Hizmet sektörlerine hitap eden sektörel çözüm
 • CHark (yatay) yani herkese hitap eden çözüm.
 • JobAnalytics(JAN) genel (yatay) yani herkese hitap eden bir İnsan Kaynakları çözümü.
 • TOY Davet, Organizasyon kısaca HORECA sektörlerine hitap eden sektörel çözüm
 • TAY genel (yatay) yani herkese hitap eden çözüm.
 • P2S Lojistik, Şantiye ve Ticaret sektörlerine hitap eden sektörel çözüm.

2021 Entegrasyon ve Dijitalleşme Yılı

5 ülkedeki aktif iş ortaklarıyla ve YSM, PİR ve JobAnalytics olmak üzere 3 farklı Akademi de kuran ve profesyonel servislerini şirket ve markalarının altında Akademi’ler altında sürdüren Dijitalleşme Servisleri çalışmalarıyla da adından söz ettiren YSM ve PİR 2021 de kullanım ve kanal ağını bu yıl daha da genişletmeyi hedefliyor.

Bu genişletme hedefini gerçekleştirmek için 2021 yılını Entegrasyon ve Dijitalleşme Yılı ilan etti.

6 ürün ailesi olan YSM ve PİR, JAN kısa adıyla adından son zamanlarda sıkça söz ettiren JobAnalytics çözümünü de şirketleştirme çalışmalarını da sürdürüyor.

PİR, JobAnalytics ve CHark çözümleriyle birlikte sunulan Ücretsiz Check-up hizmetinden siz de HEMEN yararlanın.

YSM-PİR Şirketler grubunun kurucusu ve CEO’su Sedat YAZICI:
“Dijitalleşme yılı ilan ettiğimiz 2021 yılında Dijitalleşme Servislerimizi hem geliştirmeyi hem de yaygınlaştırmaya odaklandık. Zaman ve Hız kazandıran sıfır hatayla kullanıcılarımızın e-Fatura gibi yasal zorunluluklarını yerine getirirken, aynı zamanda operasyonel yükü hafifleterek, kullanıcının eksiksiz ve hatasız işlem yapmasını sağlıyoruz. Tüm bu artıları ve yönetsel çıktıları harmanladığımız Dijitalleşme e-Servislerimizi yıllık hizmet olarak lisanslama (SaaS) modeliyle sunuyoruz. Bu e-Servislerimizi kullanan memnun müşterilerimizle ve bu müşterilerle bizleri buluşturan 5 ülkedeki bayi kanalımız vasıtasıyla yaygınlaştırıyoruz.
Harici sistemlerle (ERP ve Ön Muhasebe yazılımlarıyla, E-ticaret yazılımlarıyla) entegre çalışacak API servislerimizi hızla geliştiriyoruz. Başta LOGO Yazılım, SAP B1 olmak üzere çeşitli işbirliği ve çözüm geliştirme ortaklıklarıyla bu API servisimizi de kullanarak müşterilerimizin mevcut kurumsal yazılım yatırımlarını koruyarak YSM, PİR ve JAN çözümlerimizle entegre olmasını çok kolaylaştırdık. ”

YSM PİR E-Servis Bileşenleri Nedir ve Ne İşe Yarar?

2004’de Artwin.Net ile başlayan, YSM ve PİR yazılım şirketleri ile devam eden grup; 2010 yılından beri bulut tabanlı yazılım çözümleriyle 5 ülkede hizmet veren iş ortaklarıyla 7 dildeki yazılımlarıyla 12 ülkede kullanılıyor.

YSM ve PİR Yazılım şirketlerinin Dijitalleşmeyi maksimize edecek elektronik servisleri hakkında kısa bilgilendirme:

 • E-SMM : Elektronik Serbest Meslek Makbuzu. Serbest meslek erbabı olan Mali Müşavir, Doktor, Avukat, vb. profesyonellerin gelirlerini tahsil için kestikleri makbuzları Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) sistemine aktardıkları e-Servis hizmetimiz.
 • E-Fatura : Elektronik Fatura (Temel, Ticari ve Arşiv). Fatura kesme zorunluluğu olan kişi ve şirketlerin gelir faturalarını Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) sistemine aktardıkları ve GİB’den kendilerine gelen gider faturalarını içeri aktardıkları e-Servis hizmetimiz.
 • E-Mutabakat : İşletmelerin yasal zorunluluk olan BA, BS mutabakatlarını ve ayrıca ticari brç ve alacaklarını netleştirdikleri Cari Hesap mutabakatlarını elektronik olarak yaptıkları e-Servis hizmetimiz.
  Hem yasal zorunluluğunuzu yerine getirip hem de borç-alacak kayıtlarınızın müşteri, bayi ve tedarikçi/taşeron firmalarınızla aynı rakam üzerinde mutabık kalmanızı sağlamak amacıyla E-MUTABAKAT modülünü geliştirdik.
 • E-Tahsilat : İşletmelerin bir ödeme şirketi veya banka aracılığıyla aldıkları sanal pos sistemi üzerinden çok pratik ve kolay bir şekilde alacaklarını (satış faturası veya cari borç ekranında tek tuşla tahsilat isteyip müşteriye giden mailden veya linkten) tıpkı bir e-ticaret sitesindeki gibi 3D-Secure alt yapısıyla yüksek güvenlikle online tahsilat yapmalarını sağlayan e-Servis hizmetimiz.
  Finans ve Nakit Akışı paketini kullanan tüm müşteriler, kısa adıyla e-Tahsilat denilen Online Ödeme çözümüyle tahsilat süreçlerini ve kapı-kapı dolaşma, telefonla alacak peşinde koşma dönemini bitiriyor.
 • E-Banka : 23 farklı banka ile entegre olarak tüm banka hesaplarınızı Finans paketimizdeki banka modülüne getiren yapay zeka algoritmasıyla öğrendiği ve eşleştirdiği en çok tercih edilen e-Servis hizmetimiz.
  Gelen ve Giden para hareketleri içinde Cari Hesap, VKN, IBAN vb. bilgileri otomatik algılayan proje/şantiye bazlı, bütçe gelir/gider kalemleriyle ilişkilendirilebilen, kredi kartı, çek, senet, kredi, bankalar arası transfer gibi tüm finansal operasyonları pratik bir şekilde kullanıcıya sunan, farklı bankalardaki tüm para birimlerinde açılmış hesaplarınızın bakiyelerini anında kullanıcın ekranına getiren Online Banka Hesap Hareketleri sistemidir.Tek-tek banka internet bankacılığına SMS ile girme zahmetinden sizi kurtaran, en ufak rakamı bile atlamayan, unutmayan, eksiksiz, hatasız ve de kuruşu kuruşuna tüm banka hesap hareketlerinizi kontrol ve yönetme imkânı sağlayan, bu ekonomik ortamda nakit akışınızı çok güçlü bir şekilde yönetmenizi sağlayan hayat kurtaran diğer modüllerle de destekli Açık Bankacılık alt yapılı bir dijitalleşme servisidir.
 • E-Sigorta : Konut/Bina/İşyeri, Çalışan, Araç, Proje ve bilumum sigorta poliçelerini tüm detaylarıyla yönetmenizi kolaylaştıran; Cari Hesap, Proje Bütçe ve Ödeme Planı ilişkilendirmenizi sağlayan, istediğiniz tarihte size hatırlatma dahil çok güçlü özellikleri olan bir e-Servis hizmetimiz.

YSM-PİR E-SERVİS BİLEŞENLERİ SINIFLANDIRMA

YSM ve PİR Yazılım şirketlerinin Dijitalleşmeyi maksimize edecek elektronik servislerini Yasal Zorunluluk ve Operasyonel Kolaylık şeklinde 2 başlıkta toplayabiliriz.

YSM-PİR ÇÖZÜMLERİ ve E-SERVİS EŞLEŞTİRME TABLOSU

YSM ve PİR Yazılım şirketlerinin dijitalleşmeyi maksimize edecek elektronik servisleri 4 ürün ailemizde ağırlıklı kullanılıyor. Bunu aşağıdaki tablodaki gibi eşleştirmeyle gösterebiliriz:

Bu yazıyı faydalı bulduysanız, daha fazla kişiye ulaşması için paylaşır mısınız?

  Covid-19 Salgını nedeniyle toplantı, eğitim, satış ve sunumlarımızı online uzaktan yapmaktayız. Online sunum için alttaki formu doldurun, yetkililerimiz sunum detayı için sizinle iletişime geçecektir.