VUCA Dönemi Hayalinizdeki Şirket İçin Bir Şans mı?

Kendinize de Şirketinize de İyi Bakın!
5 Mayıs 2020
ST Endüstri Radyo’ya Konuk Olduk
6 Mayıs 2020
Hepsini göster

VUCA Dönemi Hayalinizdeki Şirket İçin Bir Şans mı?

Merhaba tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 virüsü ve CORONA ile mücadeleyle ilgili her ülke, şehir ve hatta köyde alınan tedbirler herkesi evine hapsetti. Ticari ve Sosyal hayat yavaşladı. Ama hep böyle gitmeyecek.

Bu dönemde işiniz ve kendinizle ilgili geliştirme, iyileştirme ve eksikliklerinizi giderme çalışmaları yapabilir, bu çalışmaların maliyetlerini de zamana yayabilirsiniz.

Bu tür dönemlere İngilizce’de VUCA dönemleri diyorlar.

VUCA kavramı “Volatility”, “Uncertainty”, “Complexity”, “Ambiguity” kelimelerinin kısaltmasından oluşuyor.

  1. Çok hızlı değişen, kayganlık (Volatile), neredeyse emin olduğunuz durumlarda bile sizi şaşırtabilecek sonuçlar doğurabilen,
  2. Kesinlikten uzak bilinmezlik (Uncertain),
  3. Karar verirken dünyanın öbür ucundaki bir olayı bile göz önünde bulundurmanız gerekebilen karmaşıklık (Complex),
  4. Birçok seçeneğe sahip olduğunuz ve her seçeneğin farklı sonuçları beraberinde getirdiği, belirsiz (Ambiguous) bir dünyadan bahsediyoruz.

VUCA döneminde maliyetleri iyi yöneterek, yatırımları zamana yayarak işini devam ettiren şirketler, hiç bir şey yapmadan bekleyen şirketlere göre çok avantajlı durumda oluyorlar veya beklemede kalanlar artık rakipleri dahi olmuyor ve pazara yayılma şansı elde ediyorlar.

Bugünden bu şansı yakalamak istemez misiniz? Daha önce hep hayal ettiğiniz, ama yoğunluktan fırsat bulamadığınız ve kuramadığınız sistemi gelin YSM BULUT yazılımlarıyla birlikte kuralım. Yapacağınız bu önemli yatırımı da 12 aya yayıp, peşin fiyatına 12 taksit seçeneğiyle de işletmenize olan başlangıç maliyetini minimize edebilirsiniz.

Sistem kurmak için en uygun zamanlar VUCA dönemleridir. Korkmayın, birlikte başaracağız. Ürünler hakkında detaylı bilgi ve ücretsiz deneme için https://bulut.ysm.com.tr web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Tek tıkla hayalindeki sisteme geçmeye hazırsan, hemen başla!

Saygılarımla
SEDAT YAZICI
YSM BULUT CEO
Bilgisayar Yük. Müh.
Seri Girişimci, Akademisyen, Mentor, KOBİ Uzmanı

Bu yazıyı faydalı bulduysanız, daha fazla kişiye ulaşması için paylaşır mısınız?

    Covid-19 Salgını nedeniyle toplantı, eğitim, satış ve sunumlarımızı online uzaktan yapmaktayız. Online sunum için alttaki formu doldurun, yetkililerimiz sunum detayı için sizinle iletişime geçecektir.